Galko verzus Mandelinka zemiaková

Autor: Milan Laurenčík | 27.6.2013 o 9:17 | (upravené 27.6.2013 o 23:28) Karma článku: 28,29 | Prečítané:  7096x

Ak kedysi súdruhovia hlasno tvrdili, že americký chrobák - mandelinka zemiaková - má zničiť našu socialistickú úrodu a je hrozbou pre budovanie socializmu, tak dnes takí istí súdruhovia vyhlasujú, že Ľubomír Galko je hrozbou pre obranyschopnosť Slovenskej republiky.

Chce sa mi veriť, že dnešní Slováci sú rozhľadenejší a uvedomelejší  a že takejto propagande neveria už ani voliči, ktorí tých 83 „kolesíkov“ poslali do parlamentu.

Nechcel by som sa dožiť doby, keď v školských kronikách sa budú  objavovať zápisy:  

 Aby sme pomohli k rýchlemu prechodu našej dediny k socializmu, zapojili sme sa aj na ochranu našich kultúr pred ničením škodcov. Tak sme sa zúčastnili behom roku v počte 60 žiakov 4 krát na ničení, hľadaní mandelinky zemiakovej a sberu repných škodcov.“ - (záznam zo školského roku 1949/1950) Zdroj: Múzeum školstva a pedagogiky, Bratislava,

alebo sa v našich kinách bude hral žurnál podobný tomutoktorý by končil konštatovaním :

"vysporiadali sme sa s Horákovou, Peclom a spoločníkmi, vysporiadame sa aj s Mandelinkou zemiakovou – americkým chrobákom, ubránime naše polia, našu úrodu od americkej nákazy, zatočíme aj s Galkom, vytunelované si nedáme a tunelovať budeme ďalej!!"

Uznesenie, ktoré Výbor NR SR pre Obranu a bezpečnosť včera prijal voči osobe Ľubomíra Galka je to najlepšie vysvedčenie pre opozičného politika, že si robí kvalitne svoju prácu. Aj keď takéto absurdnosti sa neprijímali v parlamente ani za slávnych čias mečiarizmu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Tatry zasiahla povodeň, viaceré chodníky uzavreli

V severných dolinách Tatier platia obmedzenia.

Stĺpček Jakuba Fila

Bordel v lesoch, riekach a na úradoch

Spor o odpad v lome nad Dechticami je ďalšou ukážkou prístupu k prostrediu.


Už ste čítali?