Terchovskí milionári

Autor: Milan Laurenčík | 29.1.2013 o 21:53 | (upravené 29.1.2013 o 22:06) Karma článku: 7,10 | Prečítané:  1096x

Milión alebo tiež tisíc tisícov je prirodzené číslo po čísle 999 999 a predchádzajúce číslo 1 000 001. Vo vedeckom zápise čísel sa označuje ako 106. Slovo milión pochádza z taliančiny, je spojením slova mille (tisíc) a prípony -one. Výsledkom je výraz, ktorý znamená doslova „veľká tisícka“. Slovo milión sa vyskytuje v mnohých európskych jazykoch.

milión euromilión eurointernet

Výraz milión sa všeobecne používa pre označenie zvlášť veľkého počtu alebo čiastky. Výraz milionár sa teda používa ako označenie pre bohatého človeka (bez ohľadu na presnú veľkosť majetku), výraz „ani za milión“ ako výraz pre „nikdy“ a pod. Čiastka jedného miliónu korún je niekedy v hovorovej reči označovaná ako „melón“.

Tak toľko sa o slove milión dočítate vo Wikipédií.

V poslednom období beží na jednom slovenskom rádiu reklama na milión roboty. Presne táto analógia ma napadla, keď som si včera na portáli www.terchova-info.sk prečítal, že na ňu zavítal miliónty návštevník.

Poviete si, je tam toho, veď existujú portáli, kde je návštevnosť ďaleko väčšia. Nedá sa nesúhlasiť. Za vybudovaním portálu Terchová-info však nestoja žiadni mecenáši a ani finančné skupiny. Vznikol len usilovnou, poctivou a mravenčou prácou nadšencov, ktorí si v novembri 2006 povedali, že urobia pre Terchovú, jej obyvateľov a návštevníkov niečo užitočné a rozbehli projekt informačného a spravodajského portálu Terchová-info. Ich snaha vzišla z potreby takéhoto diela, pretože oficiálne stránky obce v tej dobe (hoci existovali až na dvoch doménach), nespĺňali požiadavky na ne kladené - jednak po obsahovej stránke a jednak v aktuálnosti zverejňovaných informácií.

Za túto dobu (šiestich rokov) pribudlo na portáli Terchová-info vyše 2 tisíc aktuálnych príspevkov, veľa blogov, užitočných informácií o Terchovej, jej ľuďoch a reáliách, viac ako 270 fotogalérií s tisíckami fotografií, viac ako 150 príspevkov vo videogalérií, veľké množstvo informácií o ubytovacích a stravovacích kapacitách (v tejto oblasti sa stal portál Terchová –info dokonca najväčším ubytovacím portálom na Slovensku, ktorý ponúka ubytovacie zariadenia z oblasti Jánošíkovho kraja).

Okrem tohto portálu vybudovali svojpomocne alebo v spolupráci s inými organizáciami celú „Terchovskú sieť“ portálov. Spomeniem portál Terchová kedysi – portál starých terchovských fotografií a videí. Ďalej Terchová na dlani – zbierka 37 panorám z Terchovej a okolia, Terchovská sieň slávy – o ľuďoch a udalostiach na ktorých a ktoré by sa nemalo zabudnúť, Terchovské noviny – digitalizovaný, internetový archív obecných novín Terchová, od ich vzniku v roku 1990 až po súčasnosť, Jánošík vo filme – web o filmoch o Jánošíkovi a ďalšie.

Čo dodať na záver? Robíte to dobre, vydržte a pokračujte. Prajem veľa úspechov do „ďalšieho milióna“.

pošli na vybrali.sme.sk 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Tatry zasiahla povodeň, viaceré chodníky uzavreli

V severných dolinách Tatier platia obmedzenia.

Stĺpček Jakuba Fila

Bordel v lesoch, riekach a na úradoch

Spor o odpad v lome nad Dechticami je ďalšou ukážkou prístupu k prostrediu.


Už ste čítali?