Galko verzus Mandelinka zemiaková

Autor: Milan Laurenčík | 27.6.2013 o 9:17 | (upravené 27.6.2013 o 23:28) Karma článku: 28,29 | Prečítané:  6977x

Ak kedysi súdruhovia hlasno tvrdili, že americký chrobák - mandelinka zemiaková - má zničiť našu socialistickú úrodu a je hrozbou pre budovanie socializmu, tak dnes takí istí súdruhovia vyhlasujú, že Ľubomír Galko je hrozbou pre obranyschopnosť Slovenskej republiky.

Chce sa mi veriť, že dnešní Slováci sú rozhľadenejší a uvedomelejší  a že takejto propagande neveria už ani voliči, ktorí tých 83 „kolesíkov“ poslali do parlamentu.

Nechcel by som sa dožiť doby, keď v školských kronikách sa budú  objavovať zápisy:  

 Aby sme pomohli k rýchlemu prechodu našej dediny k socializmu, zapojili sme sa aj na ochranu našich kultúr pred ničením škodcov. Tak sme sa zúčastnili behom roku v počte 60 žiakov 4 krát na ničení, hľadaní mandelinky zemiakovej a sberu repných škodcov.“ - (záznam zo školského roku 1949/1950) Zdroj: Múzeum školstva a pedagogiky, Bratislava,

alebo sa v našich kinách bude hral žurnál podobný tomutoktorý by končil konštatovaním :

"vysporiadali sme sa s Horákovou, Peclom a spoločníkmi, vysporiadame sa aj s Mandelinkou zemiakovou – americkým chrobákom, ubránime naše polia, našu úrodu od americkej nákazy, zatočíme aj s Galkom, vytunelované si nedáme a tunelovať budeme ďalej!!"

Uznesenie, ktoré Výbor NR SR pre Obranu a bezpečnosť včera prijal voči osobe Ľubomíra Galka je to najlepšie vysvedčenie pre opozičného politika, že si robí kvalitne svoju prácu. Aj keď takéto absurdnosti sa neprijímali v parlamente ani za slávnych čias mečiarizmu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?